Inspirace

Inspirace

Přidejte svému domu na kráse, zrenovujte stará dřevěná okna

Přidejte svému domu na kráse, zrenovujte stará dřevěná okna15. 05. 2017

Chcete, aby vás pohled na okna vašeho domu či chaty těšil stejně jako pohled z nich? Věnujte dřevěným rámům potřebnou péči. Pečlivě zrenovovaná okna vám budou dobrou vizitkou a kdejaký soused okolo bude závidět.
Číst dále
Deset rad, jak si vymalovat svépomocí

Deset rad, jak si vymalovat svépomocí19. 10. 2016

Stále hodně Čechů má ve zvyku si malovat byt či dům svépomocí. Proto si s řadou úskalí této činnosti dokáže poradit. Ovšem i tak máme tendenci na některé věci v souvislosti s výmalbou zapomenout či je podcenit. V následujících deseti bodech shrnuli odborníci ze sítě prodejen Dům barev základní postup při malování, a to od výběru jednotlivých tónů a kvality barev po zakrývání vybavení domácnosti, nezbytnost škrábání, penetrace či rady, jak předejít „kocourům“ na stěnách.
Číst dále
Jak na bílou

Jak na bílou19. 10. 2016

U sytých barev jsme se naučili, jak je důležité přemýšlet o interiéru, vybavení a celkovém stylu pokoje, než zvolíme barvu k výmalbě. U bílé jsme bývali obvykle přesvědčeni, že nad ničím takovým přemýšlet nemusíme. To však zdaleka není pravda. I bílá může výběrem potrápit a její volba se významně podepíše na výsledném dojmu. Staronový trend bílých může být klasický, nebo s jemným nádechem širokého spektra odstínů.
Číst dále
Základní pravidla, jak pečovat o dřevěný nábytek a další prvky na zahradě

Základní pravidla, jak pečovat o dřevěný nábytek a další prvky na zahradě19. 10. 2016

Dřevěné vybavení na zahradě má řadu výhod. Dřevo je přírodní materiál, skvěle vypadá a je velmi příjemné na omak i celkové užívání. V chladu či v teple si udržuje relativně stálou teplotu na rozdíl od kovu či jiných materiálů. Pokud jde o životnost nábytku a dalších prvků ze dřeva, velmi záleží na kvalitě dřeviny a samozřejmě na údržbě, kterou jim věnujeme. Odborník ze sítě obchodů Dům barev Radek Kříž popsal, jak nejlépe ošetřit jednotlivé druhy dřevěných zahradních prvků.
Číst dále
Natírání plechů: jak si poradit se špatnou přilnavostí barev

Natírání plechů: jak si poradit se špatnou přilnavostí barev19. 10. 2016

Údržba okapů, parapetů, střešních krytin či vrat může být zrádná. Problém bývá především ve zhoršené přilnavosti barev k plechovým podkladům. Té lze ovšem relativně jednoduše předejít, „stačí“ dodržet správný technologický postup při nátěru, podobně jako při ošetření jiných materiálů. Zásadní je pochopitelně také výběr správných barev. Podrobné informace poskytl Radek Kříž, technicko - obchodní zástupce sítě prodejen Dům barev.
Číst dále
Další 2 články
  1 2  
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci webu a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.