Kovový stolek jako ozdoba zahrady

Dům barev26.03.2018

Může sloužit jako podstavec pro květinu nebo jako stolek na kávu. Ať už kovový stolek využijete k jakémukoliv účelu, tak byste ho měli zrenovovat, aby se stal ozdobou vaší zahrady. Postup navíc můžete aplikovat i na podobné venkovní kovové předměty.

Rez je pes

Pokud s ní nezatočíte hned v úvodu, tak dokonalého vzhledu ani dosáhnout nemůžete. Řeč je tu o odstranění rzi. Abyste se jí zbavili, je třeba často využít vícero nástrojů. Hodit se může železný kartáč, brusné houbičky nebo i brusný papír. Snažte se odstranit všechny nepřiléhavé šupinky rzi, tak aby byl povrch při přejetí rukou hladký.


Jakmile skončíte s broušením, povrch oprašte pomocí štětce nebo hadru.
 
Ani železným kartáčem však neodstraníte veškerou korozi. Je tedy vhodné aplikovat odrezovač, který zastaví korozi. Odrezovač nechte působit 24 hodin a vzniklou šedou vrstvu pak setřete hadříkem. Pokud je zkorodování silnější, je třeba využít více nátěrů. Při používání mějte pokaždé povinné ochranné pomůcky – rukavice a ochranné brýle.
 
Jestliže je kovový povrch mastný, je vhodné ještě použít odmašťovač.
 

Zvolte vhodnou barvu

Z produktů, které je možné zvolit pro nátěr kovových venkovních prvků můžeme doporučit například jednovrstvou barvu na kov, která zajišťuje tvrdší a mechanicky odolnější nátěr. Navíc zaručuje i vysokou antikorozní ochranu.
 
První vrstva by měla do úplného zaschnutí počkat alespoň 24 hodin. Potom naneste druhou vrstvu a nechte opět den odpočinout, dokud nebude nátěr zcela suchý.
 
Aplikaci provádějte štětcem nebo válečkem typu VELUR.


Užijte si dlouhotrvající nádheru 

Když dodržíte správný postup, co se týče odstranění koroze, správné volby barvy a dostatečné doby schnutí, tak vám vydrží kovový nábytek krásný po několik let.
 
Chystáte se vyzkoušet náš postup? Podělte se s námi o fotky či videa před a po! Potřebujete poradit? Napište do naší poradny!
 
Seznam potřebného vybavení:
 

  1. Kovový stolek

  2. Štětec nebo váleček

  3. Železný kartáč, brusná houbička, brusný papír

  4. Odrezovač

  5. Odmašťovač

  6. Jednovrstvá barva na kov

Zpět