Poličky ze skateboardových desek – stylový doplněk nejen do dětského pokoje

Dům barev26.03.2018

Ať už máte doma skejťáka malého nebo velkého, určitě vám někdy problesklo hlavou, co všechno by se dalo udělat s použitou skateboardovou deskou. My jsme přišli na to, že se z ní díky důkladnému opracování a správnému nátěru dá udělat krásný interiérový doplněk a vyzkoušeli to za vás. Pojďte se společně s námi podívat, jak se nám to povedlo!Příprava je základ


Prvním důležitým krokem je odstranění gripu z desky. Na internetu najdete spoustu návodů, jak na to, proto doporučujeme, abyste se – stejně jako my – jedním z nich inspirovali a grip tak bez problémů sundali.

Dalším důležitým krokem je příprava děr, kterými budete protahovat zavěšovací lano. Na obou polovinách desky vedle sebe vyvrtejte dvě díry tak, aby výsledná polička dobře a rovnoměrně držela.

Po odstranění gripu a vyvrtání děr můžete začít s broušením povrchu. Použít můžete lamelový brusný kotouč na vrtačce, brusný papír nebo brusné houbičky. V případě brusných houbiček si připravte jednu hrubší, se kterou začnete a poté přejděte na broušení s houbičkou jemnější.

vlcsnap-error657-(2).png

Jakmile budete mít povrch hladce obroušen, vezměte si suchý štětec nebo hadřík a s jeho pomocí odstraňte prach a nečistoty z broušení.
 

Barva podle gusta


Z naší široké nabídky si vyberte vyhovující odstín krycí barvy. Po otevření plechovky barvu důkladně promíchejte a pusťte se do prvního nátěru. Barvu nanášejte rovnoměrně po celé ploše desky, včetně spodní strany a okrajů.

Jakmile budete mít hotovo, nechte první vrstvu minimálně 4 hodiny schnout. Po zaschnutí desku jemně přebruste houbičkou a očistěte, což zajistí lepší přilnavost druhého nátěru a hladší výsledný efekt.

Teď je na řadě druhá vrstva barvy. Postup už znáte – promíchat, namočit a nanést. Aplikaci můžete provádět jak štětcem, tak válečkem, či jejich kombinací. Máte hotovo? V tom případě je deska připravena k zaschnutí.
 

vlcsnap-error806.png

Správné zavěšení

 
Lano si rozdělte na dva stejně dlouhé kusy. Na jednom konci lana uvažte základní uzel, druhý konec protáhněte oběma dírami a uzel uvažte i na konci druhém. Stejný postup opakujte i na druhé straně desky.

vlcsnap-error339.png

Nyní přejděte k poslednímu kroku, kterým je vyvrtání děr do zdi. Zaměřte si vzdálenost děr na desce a ve stejné vzdálenosti od sebe vyvrtejte i díry k umístění háčků. Jakmile budete mít háčky ve zdi připraveny, zavěste na ně hotovou poličku, kterou si dozdobte podle vlastní fantazie.
 
Chystáte se vyzkoušet náš postup? Podělte se s námi o fotky či videa před a po! Potřebujete poradit? Napište do naší poradny!
 
Seznam potřebného vybavení:

  1. Skateboardová deska

  2. Lano

  3. Závěsné háčky

  4. Brusná houbička

  5. Krycí barva

  6. Štětec

  7. Ochranné rukavice

Zpět