Dřevěná stolička v novém kabátě

Dřevěná stolička v novém kabátě

Dům barev21.07.2017


Odstartujte broušením

 
stolicka4.png
 

S čím musíte rozhodně začít, je odstranění starého nátěru a jeho nepřilnavých částí. Toho docílíte broušením. Hodit se budou dva druhy brusných houbiček. Začněte hrubou a následně přejděte na jemnější.
 
Když dokončíte odstraňování starého nátěru, tak je čas celou stoličku dobře očistit. Skvěle poslouží čistý štětec nebo hadřík, se kterým smetete i drobné nečistoty.

 
Stolicka3.png
 

Zvolte základní barvu

 

Jako první naneste vrstvu základní barvy. Ujistěte se, že vybíráte produkt, který je vhodný na nátěry hraček i dětského nábytku. Doporučit můžeme například vybrané produkty značky Balakryl.
 
Schnout nechte minimálně 4 hodiny. Poté povrch opět jemně přebruste a očistěte. Na takovém podkladu vrchní barva lépe přilne.

 
stolicka2.png
 

Správná volba nakonec

 

Druhou vrstvu už natírejte vrchní barvou, která vytvoří jednolitou vrstvu a bude bránit opotřebení stoličky. Vrchní barvu si můžete nechat natónovat na počkání do více než 20 000 různých barevných odstínů. Volit můžete různé lesklé i matné odstíny. Po 4 – 6 hodinách je nátěr připravený na další vrstvu, mezi jednotlivými nátěry je vhodné povrch lehce přebrousit a znovu očistit od prachu. Docílíte tak kvalitnějšího a hladšího vzhledu.
 
Aplikaci provádějte štětcem nebo válečkem typu Flock.

 

Nechte stoličku zase dlouho sloužit

 

S takto renovovaným nátěrem máte od údržby stoličky na pár let pokoj. Postup lze aplikovat i na jiné dřevěné kusy nábytku v interiéru.

 
stolicka1.png
 

Chystáte si vyzkoušet náš postup? Podělte se s námi o fotky či videa před a po! Potřebujete poradit? Napište do naší poradny!
 
Seznam potřebného vybavení:
 

  1. Dřevěná stolička

  2. Štětec nebo váleček

  3. Brusná houbička

  4. Základní barva

  5. Vrchní barva

 
 
Zpět

DiskuzePřidat zprávu Security code