Jak na zrcadlo jako ze zámku

Jak na zrcadlo jako ze zámku

Dům barev24.07.2017


Broušení je základ

 

Jako u všech podobných projektů je nejprve nutné začít s přípravou podkladu. Ten pomocí brusné houbičky obrousíme a podklad tak vyhladíme pro lepší přilnavost barvy.

 
zrcadlo7-(1).png
 

Je třeba si dávat pozor i na důkladné odstranění nečistot z broušení. Těch se zbavíte jednoduše za pomocí štětce. Poté ještě povrch očistěte za pomocí odmašťovače. Nalijte ho do plastové nádobky s vodou a potom vždy aplikujte v ochranných rukavicích.

 
zrcadlo6-(1).png
 
 

Vypomozte si maskovací páskou

 

Plochu zrcadla překryjte igelitem nebo alespoň oblepte maskovací páskou, která zabrání zatékání barvy na plochu zrcadla. Ušetříte si tak čas s umýváním zaschlé barvy.

 

Podklad pod barvu ze spreje

 

Než přistoupíme k aplikaci barvy ze spreje, je vhodné si podklad ještě připravit s pomocí vodou ředitelné základní barvy. Ta vyrovná nerovnosti podkladu a připraví ho před aplikací. Nechte ji schnout alespoň 4 hodiny.

 
zrcadlo4.png
 

Na povrch je možné aplikovat pouze 1 vrstvu základní barvy. Pro docílení kvalitnějšího a hladšího povrchu je lepší nanést vrstvy 2. Pokud budete aplikovat nátěr dvakrát, tak mezi nimi rám zrcadla ještě jednou přebruste a očistěte štětcem.
 
Aplikaci základní barvy provádějte štětcem nebo válečkem typu Flock.

 

Zlato ze spreje

 

Před aplikací barvy zakryjte plochu zrcadla. Zlatou vrstvu nebo vrstvu jiné barvy můžete vytvořit za pomocí speciálních barev ve spreji. Ty je nutné před použitím alespoň 1 minutu důkladně protřepat.

 
zrcadlo3.png
 

Barvu ze spreje aplikujte co nejvíce kolmo k podkladu. Vzdálenost spreje od povrchu by měla být cca 30 cm. Pro jednolitou vrstvu vždy začínejte mimo podklad a potom postupně najeďte nad rám zrcadla.
 
Potom nechte barvu důkladně zaschnout, k úplnému zaschnutí je třeba počkat alespoň 24 hodin. Další vrstva již není třeba.
 

zrcadlo2.png
 

Chystáte se vyzkoušet náš postup? Podělte se s námi o fotky či videa před a po! Potřebujete poradit? Napište do naší poradny!
 
Seznam potřebného vybavení:

  1. Dřevěné zrcadlo

  2. Brusnou houbičku

  3. Štětec

  4. Maskovací pásku

  5. Krycí fólii

  6. Základní barvu

  7. Barvu ve spreji

Zpět

DiskuzePřidat zprávu Security code