Udělejte si léto na terase ještě hezčí

Udělejte si léto na terase ještě hezčí

Dům barev31.08.2017

Co máte na létě nejraději? Od spousty lidí určitě uslyšíte, že si užívají teplé letní večery na terase s rodinou a přáteli. V ruce drží sklenku vychlazeného nápoje a pochutnávají si na dobrotách z grilu. Ten zážitek doplňuje prostředí krásně spravené terasy. Jak dodat dřevěným deskám terasy nový život?


 

Krok první – příprava podkladu

 

Starší i nová prkna by měla být dohladka vybroušená, zbavená nečistot a pryskyřice. Proto nejprve vezměte do ruky brusku a povrch zarovnejte. U natřených prken se ujistěte, že se vám podařilo zbavit veškerého nátěru.
 
Po broušení povrch důkladně zameťte od prachu i všech ostatních nečistot.

 
Terasa-1.png

 

Krok druhý – prodloužení životnosti

 

V případě, že je terasa z měkkých jehličnatých dřevin, celou plochu ošetřete fungicidním napouštědlem, aby vám radost ze zdravého dřeva a pěkné terasy vydržela co nejdéle. Slouží k prevenci před dřevokaznými houbami a hmyzem. Napouštědlo schne 4 – 6 hodin, pak teprve můžete přistoupit k prvnímu nátěru oleje.
U tvrdých a exotických dřevin není potřeba napouštědlo použít.

 
Terasa-2.png
 

Krok třetí – přírodní vzhled

 

Pokud chcete, aby si dřevo udrželo svůj přírodní vzhled, tak pro ošetření vyberte ochranný napouštěcí olej. Ten dřevo chrání před vysušením, odpuzuje vodu a krásně zvýrazňuje strukturu prken.
 
Natírejte každé prkno zvlášť po směru vláken. Je třeba vytvořit rovnoměrnou a dobře rozetřenou vrstvu oleje. Vodouředitelný olej rychle zasychá už při natírání, tak s ním pracujte svižně.
U syntetické varianty je nutné přebytečnou vrstvu nevsáklého oleje do 30 minut od nátěru setřít z povrchu houbičkou nebo suchým hadrem.

 
Terasa-4.png
 

Schnutí záleží na venkovních podmínkách. Proto druhý nátěr aplikujte nejlépe až po uplynutí 24 hodin.  I při druhé vrstvě dbejte na to, aby byla rovnoměrná a dobře rozetřená po směru jednotlivých prken. Opět nechte olej dobře zaschnout.

 
Terasa-5.png
 
 

Chystáte se vyzkoušet náš postup? Podělte se s námi o fotky či videa před a po! Potřebujete poradit? Napište do naší poradny!
 
Seznam potřebného vybavení:
 

  1. Čistící prostředek

  2. Štětec

  3. Fungicidní napouštědlo

  4. Ochranný napouštěcí olej

 

 
Zpět

DiskuzePřidat zprávu Security code