Nalajnujte si vaši domácnost

Nalajnujte si vaši domácnost

Dům barev15.06.2017


Do žluta, zelena, či růžova?

Volba barevných variant je samozřejmě na vás. Kombinovat můžete různé odstíny jedné barvy nebo si zvolit dvě a více různých barev. S výběrem může pomoci nástroj Colordesigner, kde najdete vkusné barevné kombinace.

Podklad do světla

Pokud se chystáte nejprve celou stěnu vymalovat a až následně tvořit pruhy, máte možnost zvolit podkladovou barvu. Je snazší začínat světlejší barvou, protože tmavá ji lépe překryje a nebude třeba tolik vrchních vrstev.
 
Typy na základní barvy:

 
Povrch pro základní barvu si připravte stejně jako u každého malování. Zatmelte díry a praskliny, poté stěnu případně jemně přebruste, abyste se zbavili drobných nerovností. Vypínače a zásuvky oblepte maskovací páskou, abyste je zbytečně nemuseli čistit. Podlahu překryjte krycí fólií, která také usnadní úklid po malování.

 

Dvakrát měř a pečlivě lep

Pokud nejste zastánci chaosu a asymetrie, tak je třeba pruhy velmi dobře vyměřit. Značky obyčejnou tužkou nebudou na stěně problém. Podle nich pak lepte maskovací pásku. Aby držela opravdu pevně a barva nezatékala pod její okraj, tak ještě přejeďte pásku prstem s důkladným tlakem na její kraje.

 
pruhy1.png
 

Držte se ve správném pruhu

Barvu pruhů odlišného odstínu můžeme dle velikosti nanášet buďto válečkem nebo štětcem. Samozřejmě dávejte pozor na přesahy, aby nebylo třeba zamalovávat. Ani barevné pruhy se neobejdou bez dvou nátěrů.

 
pruhy2.png
 

Maskovací pásku vyznačující hranici pruhů sundávejte, ještě když je výmalba mokrá. Jen dávejte pozor, abyste si páskou nezašpinili zeď okolo.

 
pruhy3.png
 

Chystáte se vyzkoušet náš postup? Podělte se s námi o fotky či videa před a po! Potřebujete poradit? Vyzkoušejte naši poradnu!

Zpět

DiskuzePřidat zprávu Security code