Vkročte do nového – renovace podlahy

Vkročte do nového – renovace podlahy

Dům barev01.06.2017


 

Jak podlahu připravit?

Dřevěnou podlahu s povrchovou úpravou je třeba nejprve zbrousit, tak aby se odstranil starý nátěr a podlaha byla rovná a hladká. Před broušením odstraňte podlahové lišty. Menší spáry mezi prkny nebo nerovnosti povrchu případně vyplňte tmelem vyrobeným z pryskyřice a prachu obroušeného z podlahy.

Příroda do domu

Pro přírodní vzhled podlahy zvolte voskový olej. Je to tekutý prostředek, který slouží k ochraně a dekoraci dřeva. Dlouhodobě chrání před vznikem skvrn a prachem. Jeho další výhodou je, že nezapáchá, ani nežloutne.

To nejlepší pro dřevěnou podlahu

Voskový olej důkladně promíchejte a poté po směru vláken dřeva natírejte. Není vhodné s natíráním podlahy příliš otálet, aby olej zasychal rovnoměrně. Stejně tak dejte pozor na nanášené množství oleje. Na všech částech podlahy by měla být stejná a důkladně rozetřená vrstva.

 
podlaha-1.png
 

Nátěr nechte schnout alespoň 2 hodiny, aby byl suchý na dotek. Když zaschne první vrstva nátěru, povrch přebruste brusnou houbičkou a očistěte ho od nečistot z broušení. Následně aplikujte druhý nátěr. Ten nechte schnout 24 hodin do úplného zaschnutí.

 
podlaha-2.png 

Chystáte se vyzkoušet náš postup? Podělte se s námi o fotky či videa před a po! Potřebujete poradit? Vyzkoušejte naši poradnu!

Zpět

DiskuzePřidat zprávu Security code