Vymalujte podle jara

Dům barev30.04.2018

 

Je tu jaro: čas na změnu. Vyhrňte si rukávy a vymalujte obývák nebo kuchyň v pastelových odstínech jara. Svěží nádech zdí, na které jste celou zimu koukali, vám zaručeně zvedne náladu.

Pastelové odstíny: Víte, jak je zkombinovat?

Jemné, pastelové barvy jsou teď v kurzu. Nesmíte to s nimi však přehnat – nejlepšího efektu dosáhnete, pokud pastelové odstíny budou sloužit jako nenásilná kulisa, kterou doplníte vhodně sladěným nábytkem.
Nezaškodí také myslet na „akcent“ – výraznou, doplňkovou barvu jednoho nebo dvou doplňků v bytě, která interiér oživí a na první pohled přitáhne pozornost návštěvníka.
V barvě akcentu můžete vybrat například polštář na křesle, květináče na bylinky nebo výraznou tapetu nad televizí. Moderní jsou i horizontální pruhy v různých barevných odstínech. Pro inspiraci jsme pro vás připravili několik jarních tipů na vhodné barevné kombinace:
  • Pastelová žlutozelená + akcent v růžové barvě
  • Pastelová starorůžová + tyrkysový akcent
  • Pastelová meruňková + hořčicová žlutá

Jak získat správný odstín?

Není nic horšího než najít si nádherný odstín, nakoupit litry barvy, vymalovat a… zhrozit se při pohledu na jinou barvu, než jste si přáli. Výběr odstínu se proto nesnažte uspěchat – přineste si domů vzorečky odstínů, kombinujte, přemýšlejte.
Nezkušené oko totiž vnímá barvy zkresleně, nejlepší je přiložit si vzorek přímo na zeď. Na prodejnu přijďte s jasnou představou, o které víte, že vám doma bude ladit.
V prodejnách Dům barev nabízíme různé ready mixy, tedy již namíchané odstíny v různých barvách, ze kterých si stačí vybrat.
Rádi vám však pomocí velmi přesného tónovacího stoje namícháme jakýkoli odstín na míru. Stačí, když si pak do telefonu vyfotíte údaje o barvě a kdykoli později vám dokážeme namíchat stejný odstín. Například, když se vám část zdi ušpiní nebo poškrábe.

Kolik barvy koupit?

Než se vydáte do prodejny barev, pečlivě si změřte, jak velkou plochu chcete vymalovat. Vyhnete se pak zbytečně velkému nákupu barev, které nespotřebujete, nebo naopak situaci, kdy budete shánět barvu na poslední nenamalovaný kousek zdi.
Chystáte se malovat a potřebujete s něčím poradit? Napište nám zprávu.
Zpět